úterý 9. ledna 2018

Naše důkladné testování šátku Loktu She Rhododendrons Cloud

     Kdo nás sledujete (nebo čtete) již delší dobu, tak jste si určitě už všimli, že se naší (no dobrá, možná spíš mojí) vášní staly šátky na nošení dětí. Tobiášek si nošení sice užívá také, ale pro něj je jaksi důležitější to, že je u maminky a vidí dobře na svět, než to, v čem se zrovna nese.

    
 Kdo víte aspoň něco málo o šátkování, je vám jasné, že se vášeň pro šátky dokáže pěkně prodražit, protože tyhle "kusy hadru" stojí poměrně nemalé peníze, a to ani nemluvím o limitovaných kouscích drahých značek. Proto snad téměř každá nadšená šátkařka ráda využije možnosti testování.

     Na mě se usmálo pořádné štěstí a s Tobiáškem jsme měli příležitost dva měsíce testovat šátek od firmy Loktu She. Tahle firma se mi líbila již na první pohled - je to ryze česká značka, dokonce z mého blízkého okolí - Liberce. Tuhle společnost tvoří 4 ženy - maminky, které mají opravdu různorodá povolání  - posuďte sami: právnička, lékařka, krejčová a sociální pracovnice. Tahle firma na mě působí trochu jako malé zjevení na českém trhu - na první pohled totiž vidíte, že značka Loktu She nevznikla jen jako byznys. Každá z majitelek do šátků vkládá kus své duše, svého srdce a taky velkou část svého času. A na těch šátcích je to sakra vidět. A cítit. V neposlední řadě jsou jejich šátky vážně nádherné. Pro některé nosičky není tahle část moc důležitá, pro mě však hodně. Šátek totiž neberu jen jako praktického pomocníka při péči o dítě, ale také jako módní doplněk.     Na testovací šátek jsem se neskutečně moc těšila, ze všech stran jsem totiž na Loktu She slyšela jen samou chválu. Když dorazil, byly jsme bohužel zrovna celá rodina nemocní, takže první navázání muselo chvíli počkat a zatím jsem se šátkem mohla jen kochat. Nebudu lhát, když jsem šátek uviděla prvně naživo, tak mě moc neoslovil a hlavou mi trochu kacířsky problesklo, že bych si tenhle kousek asi nikdy nekoupila. Miluju barvy, ideálně zářivé a muž si ze mě občas dělá srandu, že jsem posedlá růžovou (má pravdu, ale pšt). Prostě a jednoduše se mi barevně netrefil zrovna do vkusu, rozhodně tím nechci říct, že by nebyl pěkný. To on totiž je. S potěšením musím říct, že šátek vypadá naprosto stejně jako na fotce - není nic horšího,když si objednáte zboží v domnění, že přijde přesně to, co jste viděli na reklamních fotkách, a po rozbalení balíčku nestačíte kulit oči nad tím, jakými změnami fotka prošla v postprocesu. Tak tady vám to rozhodně nehrozí.
     Loktu She Rhododendrons Cloud je šátek, který obsahuje 70 % bavlny a 30 % tencelu. Bavlna je vlastně taková šátková univerzální klasika, tencel však slibuje mnoho zajímavých vlastností, na které jsem byla opravdu hodně zvědavá, protože to bylo moje první setkání s ním. Po dvou měsících testování musím říct, že mě šátek svými vlastnostmi naprosto nadchnul. Ve srovnání s jinými značkami mě překvapilo, jak moc je tenký. Kdo si libuje v "dekách", tak tento šátek asi moc neocení. Já na "deky" nejsem, takže za mě je to ohromné plus. Šátek je pevný a hodnotím ho jako téměř bezúdržbový - nemuchlá se, nezatrhávají se nitky, nevylézají oka (díky bohu za ty dary). Jelikož při navazování hezky klouže, velmi dobře se váže a dotahuje. Z tohoto důvodu jsem měla trochu strach, aby nepovoloval v úvazu, ale tenhle kousek mě vážně hodně překvapil, protože nečekaně drží pevně jako židovská víra. Z jiných recenzí jsem vyčetla, že je velmi příjemný na nošení v létě, jelikož v něm není hic. To bohužel nemůžu posoudit z vlastní zkušenosti (testovali jsme od října do prosince), ale věřím, že to tak bude. V šátku jsem nosila syna s cca 9 kily a v tomhle kousku jsem ho opravdu ani necítila, šátek je skvěle nosný. Šátek byl téměř nový a velice mě potěšilo, že všechny skvělé vlastnosti vykazoval hned od začátku, takže ho opravdu není nutné dlouho zanášet.


     No a z prvotního zklamání, co se vzhledu týče, se nakonec vyklubalo další ohromné plus. Když jsem si zvykla na jemné šedobílé barvy, tak jsem se do nich zamilovala.Tenhle šátek je totiž vážně elegán, který můžete samozřejmě nosit na jakékoliv běžné nošení, ale nestyděla bych se ho vzít ani do lepší společnosti či do divadla. Když k tomu připočteme klady, které jsem napsala výše, tak musím přiznat, že tenhle šátek hodnotím jako jeden z nejlepších, které jsem kdy měla. Při loučení s ním mi bylo opravdu smutno a vážně moc doufám, že k nám někdy nějaká "loktuška" ještě najde cestu. Kdybych si mohla vybrat jakýkoliv kousek, určitě by to byl jeden z těchto:


     Kdybych chtěla být hnidopich a opravdu musela bych říct nějaký zápor, hledala bych vážně velmi dlouho. Tenhle šátek nám vážně sednul. Jediná "nepříjemnost" je to, že světlá strana je poměrně náchylnější na umazání, ale s tím u těchto barev prostě nic nenaděláte:)

Šátek je možné vázat na obě strany - já osobně si více oblíbila tu světlejší


     Na závěr si dovolím malou citaci přímo ze stránek značky Loktu She, protože s tím naprosto souhlasím:
"Věříme totiž, že pronosit se začátkem života je ten nejhezčí start pro Vás i Vaše miminko."

A o tom to je. V Loktu She ten start bude vždycky parádní.


Moc děkuji za možnost šátek otestovat, s Tobiáškem nám bylo ctí si tenhle krásný šátek užít.

Žádné komentáře:

Okomentovat