středa 7. března 2018

Jsme nakaženi Dekkamánií - prosím neléčit:)

     Ve světě šátků se poměrně před nedávnou dobou objevila nová značka ČESKÝCH šátků - Dekka. Ač jsem se o ni zprvu nijak výrazně nezajímala, vykukovala na mě snad odevšad a všude s až neskutečnými slovy chvály. Šátky mě zaujaly i vzhledově a já tak samozřejmě zatoužila vyzkoušet je na vlastní kůži (nebo spíše ramena). Abych řekla pravdu, tak už začínám být k vychvalování čehokoliv na internetu trochu skeptická. Ve spoustě případů je to totiž jen hodně dobře udělaná reklama. Byla jsem tedy opravdu zvědavá, jak je to v tomto případě.


     Měla jsem možnost testovat hned dva šátky od Dekky: Dekka Plectrum Lipa a Dekka Tilia IslaA musím říct, že jsem byla hodně hodně překvapená. Tyhle šátky nám totiž sedly úplně neskutečně. Dá se říct, že většina šátků, která mi prošla rukama, mě oslovila a něčím v dobrém zaujala - snad až na dva kousky, které bych opravdu nepoužívala ani v případě, že by mi za to někdo chtěl platit:). Dekka mě ale opravdu oslovila natolik, že zvažuji dokonce koupi. A to se mi zatím u žádného testovaného šátku nestalo. Bohužel šátek, který mě zaujal nejvíce, není k sehnání. Ale to teď není důležité.     Dekka Plectrum Lipa je první šátek s příměsí vlny, který se nám dostal do ruky. O vlně koluje mnoho názorů, někdo ji má rád, někdo ji nesnáší. Nosícími vlastnostmi mě tenhle šátek opravdu nadchnul. Tobiášek má aktuálně kolem 9 kilo a při delším nošení (které u nás rozhodně převažuje) už je jeho váha přeci jen znát. V tomhle šátku jsem o něm ani nevěděla, opravdu nikde nic neřezalo, netahalo, Tobi se neprověšoval, což je pro mě hodně důležité, protože je to malý Satanáš, který se pořád vrtí, hopsá, kroutí, atd. Věřím, že to některé z vás znáte taky. V tomhle šátku prostě nic, pecka. Tedy ne, že by se v něm nevrtěl, ale šátek ho perfektně udržel. Šátek se mi malinko obtížněji dotahoval, ale předpokládám, že je to i tím, že nebyl ještě úplně zanošený. Lipu bych určitě nevolila jako svůj první šátek, ale v současné době by byl pro mě perfektní volbou. Škoda jen, že tenhle vzor a design pro mě není tím pravým ořechovým.

   Druhý testovaný šátek byl Dekka Tilia Isla, který je zatím absolutní novinkou značky. S Tobiáškem jsme se k němu dostali v době, kdy ještě nebyl ke koupi. No a v době, kdy píšu tenhle článek už zase není ke koupi, protože se během pár hodin vyprodal. Neskutečný, ale řeknu vám, že Dekkamánii už naprosto chápu. Ty šátky jsou vážně fantastické a jelikož jich není moc, mizí neskutečnou rychlostí. Věřím, že pro majitele je to bohudík, pro nás ostatní spíše bohužel. Ale teď už zpátky k Isle:)


    Isla je šátek ve velmi zajímavé kombinaci barev - zelenkavé a fialové. Přestože tohle rozhodně nejsou moje oblíbené barvy, na tomhle šátku si mě získaly. Na nosící vlastnosti budu opět pět chválu, protože tohle je přesně šátek podle mého gusta. Šátek je směsicí bavlny, viskózy a bambusu a to mu dodává opravdu zajímavé vlastnosti. Šátek se ke mně dostal v podstatě nezanošený, ale vůbec ničemu to nevadilo, i tak byl na dotek velice příjemný a při vázání hezky klouzavý. Nevím, jak je to možné, ale v úvazu přesto držel úplně perfektně a ani po 2 hodinové procházce jsem nemusela nijak dotahovat. Šátků už mi prošlo pod rukama docela dost, ale s čistým svědomím vám můžu říct, že tenhle kousek je pro mě zatím absolutní TOP. Jako milovnice růžových barev mám pouze jednu jedinou výhradu, ale ta vlastně není vůbec důležitá, protože barva přeci nejezdí, pardon - v tomhle případu nenosí:)


    Po zveřejnění fotky s Islou jsem dostala nabídku stát se s Tobiáškem její oficiální tváří, a jelikož nás šátek opravdu nadchnul, moc ráda jsem souhlasila. Je to pro nás opravdu čest!


   Oba testované šátky hodnotím jako bezúdržbové - při používání se nemačkaly, nezatrhávaly se nitky, prostě značka ideál:)


    Nevím, zda se vám někdy stalo, že jste se i vy zamilovali do nějakého šátku, ale mně se to stalo a moc ráda bych měla možnost vyzkoušet Dekka Tilia Chris. Takže pokud by se našel někdo ochotný splnit mi mé neskromné šátkové přání, ozvěte se mi prosím a určitě se domluvíme:)

Žádné komentáře:

Okomentovat